Vasárnap elindultunk a második BuBa túrára, hogy bebarangoljuk a Nagy-Kevélyt, Kis-Kevélyt, és Ezüst-Kevélyt a Pilisben. A szép időnek hála, ismét sokan összegyűltünk a kirándulásra! A Kevély-hegycsoport Pilisborosjenő és Csobánka között terül el, a Duna-Ipoly Nemzeti Park része. Legmagasabb csúcsa a Nagy-Kevély 534 m, a Kis-Kevély 481 m, és az Ezüst-Kevély 415 m magasan. Mi Pilisborosjenő felől mentünk fel a lelkes csapattal. Megnéztük az érdekes formáiról Teve-sziklára keresztelt sziklaalakzatokat, valamint a "Mű Egri várat" is, ahol az Egri csillagokat forgatták. Megtudtuk, hogy az egykor 60 férőhelyes Kevélynyergi turistaházat a Természetbarátok Turista Egyesülete (TTE) tagjai építették az 1920-as években, méghozzá apránként hátizsákban hordták fel hozzá a követ. Ma már csak egy kis kőkupac, no meg egy pihenőhely emlékeztet rá. A tanösvény táblákról, és szakavatott túravezetőinktől főleg a hegység geológiájával ismerkedhettünk meg, de néhány állat is előbukkant: felzavartunk 3-4 őzet, és Európa legkisebb énekesmadara, egy sárgafejű királyka is hosszasan pózolt nekünk.
Megkóstoltunk a már beérett kökényt, galagonyát is szedtünk, no meg csipkebogyót is ízleltünk. A káprázatos kilátásban gyönyörködve a Nagy-Kevély tetején költöttük el az ebédet, és Ürömre már sötétedésben értünk le. Úgy látszik, mindenkit kiszívott a friss levegő, mert hazafelé majd az egész banda aludt a buszon.
A harmadik BuBa túa rendhagyó volt, ugyanis a Süni Tábottalálkozóval összekötve szerveztük.
A sok lelkes Kissünnel megnéztük az egykori Piktortégla-üregeket, leereszkedtünk a Kies-völgy sziklákkal határolt szurdokába, utána megtekintettük a Makkosmáriai Kegytemplomot, majd túránkat Csillebércen zártuk. A deres-zúzmarás fehér ruhába öltözött erdő igazi téli hangulatot kölcsönzött a kirándulásnak, nem is beszélve az Északi költőterületükről hozzánk vonuló ricsajos fenyőrigók megérkezéséről, akikből több százas csapatokat láttunk.
Fenyőrigó
Legközelebb gyere Te is a BuBa túrára!
Avagy tarts velünk táborainkba is: http://www.pangea.hu/turak-taborok/
Fotók: Patkó László, Kovács Matyi, Festmény: Bombay Bálint
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése